Ukończenie kursu uprawnia do prowadzenia zajęć metodą arteterapii w pracy z dziećmi i młodzieżą.

POSIADAMY AKREDYTACJĘ LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Zapraszamy:  nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkolnego, instruktorów zajęć plastycznych/artystycznych, wychowawców świetlic, terapeutów, psychologów, pedagogów, animatorów kultury, studentów różnych specjalności oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać praktyczną wiedzę.

20 kwietnia 2024 r. KRAKÓW, ul. Ułanów 3

27 kwietnia 2024 r. WROCŁAW, ul. Kazimierza Wielkiego

18 maj 2024 r. GDAŃSK WRZESZCZ

25 maja 2024 POZNAŃ

18 maja 2024 r. LUBLIN  ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe im. S. Liebharta

28 września 2024 Warszawa

12 października 2024 r. KRAKÓW, ul. Ułanów 3

26 października 2024 WROCŁAW, ul. Kazimierza Wielkiego

16 listopada 2024 GDAŃSK WRZESZCZ-

ARTETERAPIA NIE WYMAGA ŻADNYCH UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNO-ARTYSTYCZNYCH

NAJWAŻNIEJSZE, ŻE „JESTEŚ” ! Doświadczysz w praktyce czym jest arteterapia, w jaki sposób prowadzić i tworzyć zajęcia oraz skąd czerpać inspiracje.

Oprócz warsztatów otrzymasz dostęp on-line do wideo, muzyki i materiałów do pracy własnej.

cena: 450 zł w godz.:  9.00-18.00

I Część:
1. Zasady, techniki i metody arteterapii
2. Kreatywność – twórczość – katharsis
3. Cele, walory i zasady budowania konspektu zajęć w pracy z grupą dzieci
4. Niezbędny sprzęt i materiały
5. Arteterapia w pracy z dziećmi a młodzieżą – wskazówki

II Cześć praktyczna:
6. Formy grupowej pracy twórczej: metody interaktywne, metody na integrację grupy – ćwiczenia warsztatowe
7. Wybrane techniki plastykoterapii połączonej z muzykoterapią, choreoterapią oraz teatroterapią– ćwiczenia warsztatowe
8. Wymogi stawiane arteterapeucie – Etyka zawodowa
9. Papier, tkanina, kredka, kartka i farby w arteterapii – ćwiczenia warsztatowe
10. Ekspresja siebie poprzez działania plastyczne, muzyczne i ruchowe; taniec, muzyka, plastyka, słowo, gest i ekspresja – ćwiczenia warsztatowe
11. Rysunek – „język wizualny, podstawy komunikowania się” – ćwiczenia warsztatowe
12. Twórcze malowanie i rysowanie – ćwiczenia warsztatowe
13. Mandala w edukacji – ćwiczenia warsztatowe
14. Techniki relaksacyjne w arteterapii – ćwiczenia warsztatowe
15. Metody i techniki w arteterapii: chromoterapia, bajkoterapia, muzykoterapia, choreoterapia, plastykoterapia, teatroterapia, praca z ciałem, wizualizacja.

16. Budowanie konspektu zajęć z arteterapii

cena 450 zł

• uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu doskonalącego z „ARTETERAPII – Terapii sztuką w pracy z dziećmi i młodzieżą”
  • podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. z 2019 r. poz.1045)
  • oraz certyfikat wydany przez firmę szkoleniową ISKRA

Każdy uczestnik otrzyma także:

• skrypt oraz przykładowe konspekty zajęć z arteterapii,
  • muzykę w wersji mp3 do zajęć,
  • notatnik, teczkę, długopis,
  • materiały szkoleniowe,

PROWADZĄ:

Sylwia Sawa-Pasternak – Kierownik Niepublicznego Zakładu Doskonalenia ISKRA, Prezes Zarządu instytucji szkoleniowej ISKRA, pedagog ze specjalnością arteterapia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, absolwentka podyplomowych studiów: kształcenia muzyczno-ruchowe (choreoterapia, taniec, rytmika)  na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, choreoterapeuta, arteterapeuta. Ponad 10 lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w specjalistycznych poradniach i świetlicach, aktywizuje seniorów poprzez ruch i taniec, wykładowca akademicki, trener szkoleń. Wulkan inspiracji.
lub
 dr Lilia Potonia – doświadczona arteterapeuta, muzykoterapeutka, trener neurografiki, wykladowca akademicki  oraz terapeutka Gestalt. Od 25 lat prowadzi warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży, organizator międzynarodowych konferencji i festiwali twórczości.