Szkolenie doskonalące kompetencje i praktyczne umiejętności pracy z dzieckiem autystycznym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia.

*** 17.11.2018 r. WROCŁAW, sala szkoleniowa w WORKBAND, piętro 2, ul. Aleksandra Hercena 3-5, cena: 150 zł

*** 25.11.2018 r. LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, CENA: 150 zł

PROGRAM:       **GODZ. 9.00 – 16.00

1. Warsztat pracy z dzieckiem autystycznym – ćwiczenia praktyczne
  2. Praca z dzieckiem autystycznym w oparciu o charakterystykę obszarów jego funkcjonowania i dopasowaniem metod pracy:
    • Zaburzenia sensoryczne
    • Stereotypie
    • Fiksacje
    • Lek przed nieznanym
    • Rytualizm
    • Swoistość pamięci i zainteresowań
    • Swoistość języka i mowy
    • Lęk
    • Niezrozumienie i brak akceptacji ze strony innych ludzi
    • Edukacja
    • Organizacja przestrzeni
  3. Pedagogika osób z autyzmem – zagadnienia wstępne
  4. Funkcjonowanie społeczne dziecka ze spectrum autyzmu
  5. Komunikacja z uwzględnieniem metod wspomagających i zastępczych
  6. Ważne pytania i odpowiedzi !!!

FORMA: warsztaty metodyczne
Udział w szkoleniu gwarantuje uzyskanie Certyfikatu ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu „Praca z dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu”
(wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632) ), a także skrypt, notatnik, teczka, długopis.

TRENER *** LUBLIN / *** RZESZÓW
mgr IZABELA ŚWIĆ  trener szkoleń, terapeuta, prowadzi gabinet logopedyczny w Radzyniu Podlaskim, od wielu lat prowadzi zajęcia i terapie z zakresu pracy z zaburzeniami uwagi, uczenia się, zaburzeń głosu i mowy, zajęcia z kontrolowania emocji oraz zaburzeń dzieci ze spektrum autyzmu.

TRENER  *** WARSZAWA
mgr BARBARA LIBICKA-GORTADT
Pedagog specjalny, reedukator. Od 13 lat prowadzi terapię dzieci w przedszkolnej grupie terapeutycznej. Trener kreatywności i arteterapii. Ukończyła Podyplomowe Studia Terapii i Treningu grupowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego, uczestnik otrzyma na e-maila informację o PRZYJĘCIU ZGŁOSZENIA