DLA: nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkolnego, instruktorów zajęć plastycznych/artystycznych, wychowawców świetlic, terapeutów, psychologów, pedagogów, animatorów, studentów różnych specjalności oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać praktyczną wiedzą.

Kurs doskonalący „ARTETERAPIA – Terapia sztuką w pracy z dziećmi i młodzieżą”

7-8  marzec  2020r. WROCŁAW,  sala szkoleniowa LEKTOR  ul. Kazimierza Wielkiego 27 ( róg z ul Krupnicza ) Wejście od dziedzińca, wejście b, 4 piętro – winda

23-24 LISTOPADA 2019 r. POZNAŃ – odwołany !!!

Cel: Ukończenie kursu uprawnia do prowadzenia zajęć tą metodą w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Nie wymagamy umiejętności artystyczno-plastycznych !!!!

Podczas kursu uczestnicy poznają różne techniki arteterapeutyczne rozwijające kreatywność i twórcze myślenie. Skuteczne narzędzia, metody i techniki, które można zastosować na zajęciach szkolnych i przedszkolnych, terapeutycznych, wychowawczych, profilaktycznych oraz artystycznych.

PROGRAM:  ***godz. 9.00 – 17.00

Część integracyjno- teoretyczna:
1. Zasady, techniki i metody arteterapii
2. Kreatywność – twórczość – katharsis
3. Cele, walory i zasady budowania konspektu zajęć w pracy z grupą dzieci
4. Niezbędny sprzęt i materiały
5. Arteterapia w pracy z dziećmi a młodzieżą – wskazówki

Cześć praktyczna:

6. Metody i techniki arteterapeutyczne jako formy grupowej pracy twórczej – warsztat pracy:
– plastykoterapia
– muzykoterapia
– choreoterapia