Kurs doskonalący w formie warsztatu metodycznego – PROGRAM AUTORSKI

Cel: Zapoznanie z metodą CHOREOTERAPII jako naturalnej i skutecznej formie ruchu, pomagającej w ukierunkowaniu i odreagowaniu napięć psychoruchowych

Przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności taneczno-ruchowych, wspomagających edukację, rozwój i zdrowie człowieka.

Zapraszamy: wszystkich poszukujących inspiracji, metod i praktycznych ćwiczeń do pracy z grupą, zainteresowanych rozwojem osobistym w obszarze pracy z ciałem poprzez ruch i taniec. Pracujących zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi.

*** 23-24 luty 2019 r. (sobota-niedziela)*** Warszawa, Sale Taneczne Millennium, ul. Al. Jerozolimskie 123a

*** 2-3 marca 2019 r. (sobota-niedziela)*** Gdańsk, ul. Piastowskiej 92B, Gdańsk 80-001, Przedszkole FANTAZJA

PROGRAM KURSU:
– Dzień 1 (sobota) godz. 10.00 – 17.00
10:00 – 11:30 Teoretyczne wprowadzenie do metody: definicja, nurty, zastosowanie, cele i efekty metody. Integracja
11:30 – 11:45 Przerwa kawowa
11:45 – 13:45 WARSZTAT
*** Przykłady zastosowań choreoterapii w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, starszymi i niepełnosprawnymi. Sposoby konstruowania zajęć dla każdej grupy wiekowej z różnymi „problemami psycho-fizycznymi”. Przykładowe scenariusze zajęć – warsztat

13:45 – 14:15 Przerwa obiadowa
14:15 – 17:00/18.00 WARSZTAT
*** Autorskie tańce relaksacyjne, terapeutyczne, tańce w kręgu, tańce integracyjne.

– Dzień 2 (niedziela) godz. 9.00 – 16.00
9:00 – 10:30 WARSZTAT
*** Pomysł na kreatywne rozgrzewki oraz twórcze układy ruchowo-taneczne z rekwizytami. Pomysły i zadania: „Jak zmęczyć dziecko/osobę z ADHD” itp.itd.
10:30 – 10:45 Przerwa kawowa
10:45 – 13:00 WARSZTAT
*** Ruch – pozawerbalna forma komunikowania się, aktywizacja, integracja, zabawa. Praca z ciałem w przestrzeni i ruchu
13:00 – 13:30 Przerwa obiadowa
13:00 – 14:30 WARSZTAT
*** Ćwiczenia w obszarze kształtowania: możliwości ruchowych, ruchowo-tanecznych, panowania nad emocjami, kontrolowania odruchów,
14:30 – 16. 00/17.00 WARSZTAT
*** Ćwiczenia ruchowe wspomagające UWAGĘ, KONCENTRACJE, MOTORYKĘ.

Podsumowanie i wręczenie certyfikatów.

Cena 420 zł obejmuje:

• uzyskanie Certyfikatu ukończenia kursu doskonalącego z „Choreoterapia – metoda odreagowania napięć psychoruchowych w pracy nauczyciela, terapeuty, opiekuna”  w wymiarze 30 godz. dydaktycznych
  • dodatkowe materiały szkoleniowe i skrypt z opisem wybranych ćwiczeń
  • dostepn on-line do wideo z układami tanecznymi
  • do dyspozycji podczas przerw: kawa, herbata, słodki poczęstunek,
  • a także obiady jedno ciepłe danie zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

TRENER – Lublin, Gdańsk:
mgr Sylwia Sawa-Pasternak – Prezes Zarządu instytucji szkoleniowej ISKRA, pedagog, absolwentka podyplomowych studiów: kształcenia muzyczno-ruchowe (choreoterapia, taniec, rytmika)  na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, choreoterapeuta, arteterapeuta. Od 8 lat prowadzi warsztaty dla kobiet oraz grup międzypokoleniowych z choreoterapii, pracy z ciałem, improwizacji taneczno-ruchowej; tańce w kręgu, warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci i młodzieży.

TRENER – Warszawa:
mgr Żaneta Ryszawa – Certyfikowana psychoterapeutka Tańcem i Ruchem (DMT), absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, specjalistąaterapii środowiskowej, Zen Coach, pedagog, terapeutka Kinezjologii Edukacyjnej, dyplomowana instruktorką improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Ukończyła warsztaty wprowadzające do terapii poznawczo-behawioralnej Racjonalna Terapia Zachowań – kurs pierwszego stopnia oraz szkolenie terapii tańcem w oparciu o metodę Anny Halprin Life-Art-Process (certyfikat). Członek Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem i Polskiego Stowarzyszenia Psychiatrii.

facebook:  https://www.facebook.com/events/286778832151498/?active_tab=about

Materiał wideo z  !!  BEZPŁATNYCH PROMOCYJNYCH !!!  warsztatów dla nauczycieli, studentów, rodziców, seniorów