Szybki kontakt? ZADZWOŃ: 504-399-116

Wybierz miasto:


Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego i szkolnego, pedagogów, studentów, instruktorów zajęć muzycznych, muzyczno-ruchowych oraz wszystkich zainteresowanych.

20.07.2019 r. RZESZÓW, ul.  3-go Maja 15, LO, im. ks. S.Konarskiego, godz. 10.00-15.00, cena: 120 zł  


 17.08.2019 r.  ŁÓDŹZS Gastronomicznych, ul. Sienkiewicza 88, godz. 10.00-15.00, cena: 127 zł  – ODWOŁANY TERMIN !!!


24.08.2019 r. WARSZAWA. UL. Podchorążych 39, Teatr Baza, godz. 10.00 – 15.00, cena 127 zł

07.09.2019 r.  LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, 9.00-14.00 , cena: 120 zł


Program:
 • Wprowadzenie do Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss w pracy z dziećm
 •   Zaprezentowanie utworów muzycznych różnych kompozytorów, do których uczestnicy wykonają szereg aktywności muzyczn-ruchowych
 • Praktyka prowadzenia zajęć,
 • Ruch przy muzyce (16 układów – proste formy taneczne)
 • Instrumentacja na fabrycznych i niefabrycznych instrumentach
 • Melorecytację, jak i pewne formy fabularyzacji prezentowanych przykładów.
W „repertuarze” Batii znajdują się muzyczne pokazy utworów z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu oraz muzyki XX w. Obok muzyki poważnej są też ludowe utwory z Argentyny, Izraela i Jemenu
Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez opiekunów, nauczycieli, studentów z mniejszym doświadczeniem muzycznym.
Dzięki tej metodzie poznamy różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych.

Cena zawiera:
 • Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss w pracy z dziećmi” stop. 1
 • Certyfikat zgodny z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186)
 • oraz skrypt z opisem nutowym i grafcznym
 • notatnik, teczka, długopis
 • oraz muzyka w wersji mp3

TRENER: mgr Bożena Ostachowska-Kozera  Trener szkoleń, „Żywa orkiestra” Posiada ponad 25 letnia praktykę jako  nauczyciel i rytmik w szkołach muzycznych, przedszkolach, uczelniach wyższych. Prowadziła  ponad 30 zespołów taneczno-muzycznych. Posiada bogate doświadczenie metodyczne. Pasjonatka nauki przez doświadczenie. Mistrzyni edukacji „tych opornych”, podpowie doradzi i zainspiruje. Muzyka, taniec i ruch to jej drugie imię :).
TRENER: mgr Mariusz Kozak
Trener szkoleń, muzyk, aranżer, kompozytor, współtwórca audycji i bajek muzycznych dla dzieci, nauczyciel. Właściciel Centrum Kreatywności KARUZELA, obsługującą placówki oświatowe w zajęcia dodatkowe. Posiada wyższe wykształcenie z zakresie pedagogiki szkolnej i opiekuńczej, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. i. T. Szeligowskiego w Lublinie. W wolnych chwilach klawiszowiec i wokalista w zespole muzycznym.

Zapisz się na szkolenie!

Zapisz się na szkolenie!

(Konieczne do wystawienia świadectwa ukończenia kursu)
(Nazwa, adres, NIP - konieczne do wystawienia faktury)
(Zabezpieczenie przed spamem)
Submit
Sending

facebook  https://www.facebook.com/events/2195202003934643/