Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkolnego, pedagogów, psychologów, terapeutów, studentów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia

Aby uczestniczyć w szkoleniu nie są wymagane umiejętności muzyczne ani dyplom ukończenia szkoły muzycznej.

27.10.2018 r. *** LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, p. 1, GODZ. 9.00 -14.00, CENA: 80  zł

W programie:
Cześć teoretyczna:
⦁ Czym jest muzykoterapia (definicje, oddziaływanie, kierunki) – dla kogo dedykowana jest muzykoterapia
⦁ Muzykoterapia a edukacja muzyczna
⦁ Modele i Techniki muzykoterapii – muzyka w procesie dydaktycznym
Część praktyczna:
⦁ Muzykoterapia receptywna
⦁ Aktywne formy muzykoterapii
⦁ Instrumenty wykorzystywane w muzykoterapii
⦁ Improwizacja w muzykoterapii
⦁ Inspiracje muzykoterapeutyczne, przykładowe ćwiczenia, zabawy, formy pracy
⦁ Literatura i repertuar muzykoterapeuty

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
– Dowiesz się czym jest muzykoterapia, gdzie, jak, dla kogo może być dedykowana?
– Odkryjesz różnicę między muzykoterapią a edukacją muzyczną,
– Poznasz najważniejsze kierunki, modele i techniki muzykoterapii,
– Będziesz uczestniczył/a w aktywnościach muzykoterapeutycznych,
– Zrelaksujesz się przy muzyce. Nauczysz się prostych form do wykorzystania w muzykoterapii aktywnej,
– Zainspirujesz się i otworzysz na muzykoterapię.

**** Cena zawiera:
  • Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Aktywne formy muzykoterapii jako wsparcie zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych i edukacyjnych”
  • Certyfikat wydany na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)
  • notatnik, teczka, długopis

Trener: Renata Barańska – Gumieniakmuzykoterapeuta, nauczyciel muzyki i rytmiki, tutor, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Lubię marzyć, tworzyć, wymyślać, ulepszać i działać. Moją wielką pasją jest muzyka i praca z ludźmi.

FORMA SZKOLENIA: warsztaty metodyczne
ORGANIZATOR: Instytucja Szkoleniowa ISKRA – EDUKACJA ANIMACJA SZKOLENIA Sp. z o.o.