Jednym z najważniejszych obszarów zaburzeń autystycznych jest komunikacja.
Jednak gdy dziecko nie mówi, nie oznaczy, że nie ma nic do powiedzenia.
Brak skutecznego narzędzia porozumiewania się prowokuje zachowania zakłócające, np.
izolowanie się, agresję, krzyk itp.
Szkolenie skierowane jest do osób pragnących poznać problem autyzmu ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody alternatywnej i wspomagającej komunikacji w pracy z osobami autystycznymi.
 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia.

*** 30.09.2018 r. LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, CENA: 150 zł

***  18.10.2018 r..  RZESZÓWLangiewicza 29a, Centrum Konferencyjne Hetman (Obok Hotelu Hetman), CENA: 180 zł ***

1. Spektrum zaburzeń autystycznych – definicja, etiologia oraz charakterystyka specyficznych zaburzeń związanych z autyzmem.
  2. Diagnoza autyzmu.
  3. Metody pracy z dzieckiem autystycznym.
  4. Charakterystyka mowy dziecka autystycznego.
  5. Komunikacja w autyzmie.
  6. AAC w szansą na komunikację z niemówiącą osobą autystyczną: trzy grupy użytkowników AAC, skutki braku komunikacji.
  7. Kompetencja językowa i kompetencja komunikacyjna.
  8. Alternatywne i wspomagające metody komunikacji – rodzaje i charakterystyka.
  9. AAC – zasady.
  10. Komunikacja alternatywna – fakty i mity.

FORMA: warsztaty metodyczne    **GODZ. 9.00 – 15.00
Udział w szkoleniu gwarantuje uzyskanie Certyfikatu ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu „Komunikacja alternatywna w pracy z dzieckiem autystycznym”
(wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632) ), a także skrypt, notatnik, teczka, długopis.

TRENER:  mgr IZABELA ŚWIĆ
– trener szkoleń, terapeuta, prowadzi gabinet logopedyczny w Radzyniu Podlaskim, od wielu lat prowadzi zajęcia i terapie z zakresu pracy z zaburzeniami uwagi, uczenia się, zaburzeń głosu i mowy, zajęcia z kontrolowania emocji oraz zaburzeń dzieci ze spektrum autyzmu.