Przyjdź i uzyskaj 2 Certyfikaty 1 dnia !!

*  *  *  09.12.2018 Lublinul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe BRAK MIEJSC !!!

Godz. 9.00-14.00

Cena: 67 zł

Niezwykłe warsztaty, pełne praktycznej wiedzy poprowadzi Lilia Potonia – doświadczona arteterapeutka, muzykoterapeutka oraz terapeutka Gestalt.

Bajka dzięki bogactwu zawartych w niej metafor i symboli wydaje się być szczególnie przydatnym gatunkiem literackim w zajęciach terapeutycznych. Dzięki bajkom możemy uświadomić sobie znaczenie różnych problemów i konfliktów życiowych oraz znaleźć pomysł na ich rozwiązanie. Bajka pomaga w poznawaniu świata, jego norm i zasad.

I. Cześć teoretyczna
1. Bajkoterapia jako metoda pracy. Ogólne załozenia i metodologiczne podstawy w pracy z bajką.
2. Rodzaje bajek
3. Technologia pracy z obrazami i bajkami: zanurzenie w obrazie; tworzenie i analiza bajek; archetypowe poziomy pracy.
4. Struktura bajkoterapeutycznego zajęcia i miejsce w nim gry: od bajki do gry, od gry do bajki.

Część praktyczna – warsztaty:
5. Poznanie i analiza przykładowych rodzajów bajek – WARSZTATY
6. Poznanie zasad konstruowania bajek. Konstruktor bajek. – WARSZTATY
7. Zastosowanie różnorodnych arteterapeutycznych narzędzi w pracy z bajkami: rysunek, lalka, teatr, karty metaforyczne itd. – WARSZTATY

Cena: 67 zł

Uczestnik otrzyma w cenie 2 Certyfikaty ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu:

1.  „Bajkoterapia w arteterapii a rozwój emocji dziecka – metoda pracy  nauczyciela, pedagoga, terapeuty”
  2.  „Zastosowanie różnorodnych arteterapeutycznych narzędzi w pracy z bajkami: rysunek, lalka, teatr, karty metaforyczne w pracy pedagogiczno-terapeutycznej”
  3. Materiały szkoleniowe: notatnik, teczka, długopis,