Zapraszamy:  nauczycieli, opiekunów, wychowawców, instruktorów zajęć artystycznych/kreatywnych, terapeutów, psychologów, pedagogów, animatorów kultury, studentów różnych specjalności oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać praktyczną wiedzą.

9. 03.2019 r.  LUBLIN   ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, godz. 9.00-14.00, cena: 127 zł

23.03.2019 r. RZESZÓW, ul.  3-go Maja 15, Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, im. ks. Stanisława Konarskiego,   godz. 10.00-15.00, cena: 137 zł

P R O G R A M:

1. Rozwijanie kompetencji kluczowych dzieci i młodzieży poprzez działania teatralne
  2. Wprowadzenie:  Teatroterapia a teatr pedagogiczny;Teatr jako gra i zabawa
  3. Cele działań w zakresie grupowych warsztatów teatralnych
  4. Teatralne i aktorskie środki wyrazu
  5. Praca z grupą – ćwiczenia
  6. WARSZTAT:

– Techniki teatralne do pracy z grupą:

– trening ciała,

– praca z głosem, rytmem, przestrzenią, rekwizytem,

– strukturowane gry,

– muzykowanie i  taniec

–  improwizacja teatralna,

– sytuacje sceniczne i zadania aktorskie indywidualne i zespołowe

– etiudy

* Cena obejmuje  otrzymanie Certyfikatu ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu Kształtowanie kluczowych kompetencji dziecka poprzez działania teatralne – warsztat nauczyciela, wychowawcy, opiekuna” (wydany  na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)
 skrypt z opisem ćwiczeń, materiały szkoleniowe, skrypt z opisem ćwiczeń, zabaw

TRENER: Magdalena Kwaśna – Aktorka, animatorka i instruktorka teatralna.

Ukończyła Kulturoznawstwo na UMCS w Lublinie, Akademia Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, oraz Performers House w Silkeborg w Danii. Obecnie realizuje studia podyplomowe Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży na Państwowej Akademia Sztuki Teatralnej we Wrocławiu.
Pasjonuje się wykorzystaniem treningu aktorskiego, gier teatralnych i elementów Playback Theatre (połączenie storytellingu, improwizacji i psychodramy) w nauce empatii, asertywności i współdziałania wsród dzieci, młodzieży, a także osób z niepełnosprawnościami umysłowymi.