Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego i szkolnego, pedagogów, studentów, instruktorów zajęć muzycznych, muzyczno-ruchowych oraz wszystkich zainteresowanych.

28 luty 2021 r. RZESZÓW, ul.  3-go Maja 15, LO, im. ks. S. Konarskiego, cena: 127 zł

21 marca 2021 r. WARSZAWA, UL. Wawelska 46, VII Liceum Ogólnokształcące im. J.Słowackiego, godz. 9.00 – 14.00, cena 137 zł

11 kwietnia 2021 r. KRAKÓW Zespół Szkół Nr 1 św. R. Kalinowskiego, ul. Ułanów 3, cena 137 zł

8 maj 2021 r.  LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, 9.00-14.00, cena: 120 zł

Program:
          • Praktyka prowadzenia zajęć,
          • Ruch przy muzyce (16 układów – proste formy taneczne)
          • Instrumentacja na fabrycznych i niefabrycznych instrumentach
          • Melorecytację, jak i pewne formy fabularyzacji prezentowanych przykładów.
W „repertuarze” Batii znajdują się muzyczne pokazy utworów z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu oraz muzyki XX w. Obok muzyki poważnej są też ludowe utwory z Argentyny, Izraela i Jemenu
Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez opiekunów, nauczycieli, studentów z mniejszym doświadczeniem muzycznym.
Dzięki tej metodzie poznamy różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych.

Cena zawiera:
          • Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss w pracy z dziećmi” stop. 2
          • Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. z 2019 r. poz.1045)
          • oraz skrypt z opisem nutowym i graficznym
          • notatnik, teczka, długopis
          • muzyka w wersji mp3 do pobrania

TRENER: mgr Mariusz Kozak
Trener szkoleń, muzyk, aranżer, kompozytor, współtwórca audycji i bajek muzycznych dla dzieci, nauczyciel. Właściciel Centrum Kreatywności KARUZELA, obsługującą placówki oświatowe w zajęcia dodatkowe. Posiada wyższe wykształcenie z zakresie pedagogiki szkolnej i opiekuńczej, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. i. T. Szeligowskiego w Lublinie. W wolnych chwilach klawiszowiec i wokalista w zespole muzycznym.