Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, opiekunów, pedagogów, psychologów, terapeutów, studentów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia

Aby uczestniczyć w szkoleniu NIE SĄ wymagane umiejętności muzyczne ani dyplom ukończenia szkoły muzycznej.

21 września 2019 r. *** LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, godz. 9.00-14.00,  cena: 127 zł

28 września 2019 r. *** RZESZÓWul.  3-go Maja 15, LO, im. ks. S.Konarskiego, godz. 10.00-15/16.00, cena: 137

W programie:
Cześć teoretyczna:
⦁ Czym jest muzykoterapia (definicje, oddziaływanie, kierunki) – dla kogo dedykowana jest muzykoterapia
⦁ Muzykoterapia a edukacja muzyczna
⦁ Modele i Techniki muzykoterapii – muzyka w procesie dydaktycznym
Część praktyczna:
⦁ Muzykoterapia receptywna – warsztat
⦁ Aktywne formy muzykoterapii – warsztat
⦁ Instrumenty wykorzystywane w muzykoterapii  – warsztat ćwiczeń
⦁ Improwizacja w muzykoterapii – warsztat
⦁ Inspiracje muzykoterapeutyczne, przykładowe ćwiczenia, zabawy, formy pracy – warsztat
⦁ Literatura i repertuar muzykoterapeuty

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
– Dowiesz się czym jest muzykoterapia, gdzie, jak, dla kogo może być dedykowana?
– Odkryjesz różnicę między muzykoterapią a edukacją muzyczną,
– Poznasz najważniejsze kierunki, modele i techniki muzykoterapii,
– Będziesz uczestniczył/a w aktywnościach muzykoterapeutycznych,
– Zrelaksujesz się przy muzyce. Nauczysz się prostych form do wykorzystania w muzykoterapii aktywnej,
– Zainspirujesz się i otworzysz na muzykoterapię.

**** Cena zawiera:
  • Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Muzykoterapia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wsparcie zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych i edukacyjnych w pracy z grupą dzieci”
  • Certyfikat wydany na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Trener: Renata Barańska – Gumieniak – trener szkleń, muzykoterapeuta, nauczyciel muzyki i rytmiki, tutor, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Lubię marzyć, tworzyć, wymyślać, ulepszać i działać. Moją wielką pasją jest muzyka i praca z ludźmi.

facebook https://www.facebook.com/events/519494985259151/