Szkolenie dla: nauczycieli przedszkolnych i szkolnych, nauczycieli wychowania fizycznego i innych zajęć ruchowych, pedagogów i pedagogów specjalnych, logopedów i neurologopedów, terapeutów, psychologów pracujących z dziećmi, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych.

To cykl ćwiczeń ruchowych, który pobudza mózg do bardziej efektywnego i szybszego przetwarzania bodźców.

Funkcjonowanie ciała obrazuje działanie i sprawność mózgu, w tym jakość współpracy międzypółkulowej. Ruch jest podstawą wszystkich procesów uczenia się.

Poprzez poprawę w zakresie koordynacji, równowagi i kontroli posturalnej, dzieci szkolne i przedszkolne uczą się poznawać nie tylko prawidłowe wzorce ruchowe, ale również odnajdować położenie swojego ciała w przestrzeni i poznawać jego schemat.

Ćwiczą swoje systemy zmysłowe i rozwijają błyskotliwość w dziedzinie umiejętności motorycznych i intelektualnych. Prowadzi to do poprawy sprawnosci w zakresie wykonywania zadań wieloprocesowych.

23-24 listopada 2019 r * RZESZÓW, ul.  3-go Maja 15, LO, im. ks. S. Konarskiego, CENA: 590 zł

godz. sobota 9:00 – 17:00, niedziela 9:00 – 15:00 (16 godzin dydaktycznych)

Uczestnicy otrzymują certyfikat z numerem uprawniający do prowadzenia Programu Szkolnego Integracji Bilateralnej.

Program:

1. Motoryka a rozwój poznawczy i społeczny – wprowadzenie.
  2. Neuroplastyczność mózgu.
  3. Mapa ciała, schemat ciała, przestrzeń osobista.
  4. Reguły kierujące rozwojem kontroli motorycznej.
  5. Reguły kierujące Programem Przed/Szkolnym Bilateralnej Integracji w odniesieniu do rozwoju motorycznego.
  6. Diagnostyka przez wprowadzeniem Ćwiczeń z Programu Przed/Szkolnego Bilateralnej Integracji (próby związane z równowagą, kontrolą postawy, schematami rozwoju ruchowego, świadomością ciała, dodatkowe testy diagnostyczne).
  7. Ćwiczenia z Programu Szkolnego Bilateralnej Integracji
  8. Pytania i odpowiedzi.

Cel szkolenia: Szkolenie obejmuje wybrane ćwiczenia do treningu Bilateralnej Integracji, które ułożone są w usystematyzowany program do pracy z grupą przez okres roku szkolnego oraz wybrane elementy diagnozy.

Prowadzący: mgr Anna Maksim, mgr Jarosław Maksim – certyfikowani trenerzy programu szkolnego i trenerów/terapeutów Integracji Bilateralnej, prowadzą centrum wsparcia rozwoju REST (www.restlublin.pl)

W CENIE 590 zł:

• Certyfikat z numerem uprawniający do prowadzenia Programu Szkolnego Integracji Bilateralnej !
  • oraz zaświadczenie o ukończeniu warsztatów (wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632))
  • materiały szkoleniowe, skrypt, notatnik, teczki, długopisu

Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).  Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy