Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego, przedszkolnego i szkolnego, pedagogów, psychologów,  terapeutów, animatorów, studentów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia

MIEJSCE: Warszawa, ul. Pochorążych 39, TEATR BAZA

TERMIN: 28 marca 2020 r.   GODZ. 10.00 – 15.00   CENA: 130 zł

W PROGRAMIE:

Część teoretyczna:
1. Rola bajek w życiu dziecka.  Bajkoterapia jako metoda pracy.
2. Rodzaje bajek terapeutycznych.

Część praktyczna – warsztaty:
3. Poznanie i analiza przykładowych rodzajów bajek a ich mechanizmy oddział
4.  Trudności dzieci a dobór bajki terapeutycznej.
5. Poznanie zasad konstruowania bajek – pomagajek.
6. Tworzenie sensorycznej ilustracji do bajki.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:

• poznasz moc bajkoterapii w praktyce
  • dowiesz się, dlaczego bajkoterapia jest skuteczna, jaki i kiedy ją stosować?
  • poznasz zasady pisania bajek dotykających różne problemy
  • zaprezentujemy metody, które ułatwiają dzieciom komunikację i odreagowywanie napięć psycho-fizycznych
  • dowiesz się jak zachęcić dziecko do dzielenia się swoimi przeżyciami, problemami jak i radościami

Cena: 130 zł

Po ukończeniu szkolenia zdobędziesz Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego z  zakresu: „Bajkoterapia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – warsztat pracy nauczyciela, pedagoga, terapeuty”

TRENER: mgr Barbara Libicka – Gortadt

Pedagog specjalny i reedukator. Od 15 lat prowadzi terapię dzieci w przedszkolnej grupie terapeutycznej w Warszawie. Trener kreatywności i Arteterapii. Ukończyła Podyplomowe Studia Terapii I Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia prowadzić szkolenia dzieląc się pasją, wiedzą i swoim doświadczeniem.