CZYM JEST UWAŻNOŚĆ?
„Szczególny rodzaj uwagi – świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej, która prowadzi do akceptowania tego, co jest. Świadoma uwagajest potężną siłą, którą dysponujemy wszyscy. Jesteśmy wolni, jednak niepoprzez ucieczkę, ale poprzez akceptowanie życia z chwili na  chwilę.”

26 kwietnia 2020 r. LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, cena: 120 zł, godz. 9.00-14.30

10 maja 2020 r. RZESZÓW, ul. 3 Maja 15, LO, godz. 10.00-15.00, cena: 120 zł

W CENIE:  Certyfikat ukończenia warsztatu doskonalącego, wydany na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632), materiały szkoleniowe, serwis kawowy, słodki poczęstunek.

Treningi uważności stosuje się w wielu szkołach na całym świecie już od ponad 10 lat. Badania potwierdzają pozytywne efekty praktykowania uważności wśród nauczycieli:
• zmniejszenie codziennego stresu, napięcia, niepokoju,
• zwiększenie kreatywności,
• zwiększenie stabilności emocjonalnej i niezależności od reakcji dzieci,
• zwiększenie umiejętności koncentrowania się na dowolnym zadaniu,
• poprawa relacji między nauczycielem i uczniami
• spadek ilości wypaleń zawodowych,
• wzrost poziomu życzliwości wobec siebie i uczniów.

Nasze warsztaty będą okazją, by poprzez ćwiczenia oraz wspólną praktykę doświadczyć na samych sobie jak działa uważność, by obserwować co dzieje się z naszym ciałem i umysłem gdy tworzymy przestrzeń by “po prostu być” i sprawdzić „po co nam własna praktyka uważności?”.

Podczas zajęć odpowiemy na pytanie:

•  co uważność może dać nam i dzieciom – w domu, w szkole, w codziennych sytuacjach
  •  oraz jak uważność może wspierać nasz wspólny rozwój?
  • W trakcie warsztatów wspólnie zastanowimy się i przetestujemy jak można wykorzystywać w pracy z dziećmi i nastolatkami trzy książki (wraz z nagraniami) Eline Snel: „Uważność i spokój żabki”, „Moja supermoc…”, „Daj przestrzeń… i bądź blisko”.

Program obejmuje także treści tj.:
– jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami i niepokojem,
– czym uważność różni się od relaksacji,
– jak nauczyć się koncentrować i znajdować spokój,

*Udział w warsztatach jest wspaniałą okazją by dowiedzieć się jak samemu ćwiczyć oraz ze swoimi uczniami.

TRENER: Justyna Wiąckiewicz

Certyfikowana trenerka uważności dla dzieci Metodą Eline Snel© – „Uwaga, to działa!” *
Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reducution) w metodologii Breathworks (Kraków) oraz szkolenie nauczycielskie metody Eline Snel© „Uwaga, to działa!”(Academy for Mindful Teaching, Holandia) pod kierunkiem twórczyni metody Eline Snel.
Muzykolog (KUL – studia magisterskie oraz UJ – studia doktoranckie), teolog (UKSW) i pedagog (WS Humanitas).
Mianowany nauczyciel z 10-letnim stażem pracy. Współpracuje z Filharmonią Lubelską prowadząc zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą Carla Orffa. W pracy pedagogicznej inspiruję się założeniami metody Porozumienia bez przemocy (M. Rosenberg) oraz Pozytywnej dyscypliny (J. Nelsen).
Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z grupami, które mają problemy z koncentracją, snem, własnymi emocjami, stresem i towarzyszącymi mu lękami.

facebook https://www.facebook.com/events/182546813184904/