Szkolenie doskonalące w formie warsztatu metodycznego – program autorski

Cel: Przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności taneczno-ruchowych, wspomagających edukację, rozwój i zdrowie człowieka.

Zapraszamy: wszystkich poszukujących inspiracji, metod i praktycznych ćwiczeń do pracy z grupą, zainteresowanych rozwojem osobistym w obszarze pracy z ciałem poprzez ruch i taniec. Pracujących zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi.

PROGRAM SZKOLENIA:
– Dzień 1 (sobota) godz. 10.00 – 17.00
10:00 – 10:30 Przywitanie uczestników i przedstawienie programu szkolenia. Teoretyczne wprowadzenie do metody: definicja, zastosowanie, cele, zadania
10:30 – 11:30 Taneczna integracja uczestników: choreoterapia i wybrane formy taneczno-ruchowe w integracji grupy
11:30 – 11:45 Przerwa kawowa
11:45 – 13:45 Przykłady zastosowań choreoterapii w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Sposóby konstruowania zajęć dla każdej grupy wiekowej z różnymi „problemami psycho-fizycznymi”.
13:45 – 14:15 Przerwa kawowa/obiadowa – może ulec przesunięciu w zależności od potrzeb uczestników
14:15 – 17:00 Tańce relaksacyjne, terapeutyczne, tańce w kręgu, tańce integracyjne. Twórcze układy taneczne z różnymi rekwizytami.
– Dzień 2 (niedziela) godz. 9.00 – 16.00
9:00 – 10:30 Twórcza rozgrzewka taneczna. Improwizacje ruchowe z przyborami. Twórcza wizualizacja do muzyki
10:30 – 10:45 Przerwa kawowa
10:45 – 13:00 Ćwiczenia ruchowe przy muzyce – pozawerbalna forma komunikowania się, aktywizacja, integracja, ruch jako forma zabawy. Praca z ciałem w przestrzeni i ruchu
13:00 – 13:30 Przerwa obiadowa
13:00 – 14:30 Ćwiczenia w obszarze kształtowania: plastyki ciała, możliwości ruchowych, panowania nad ciałem i emocjami, kontrolowania odruchów, spostrzegania i akceptowania siebie, własnego ciała, dotyku
14:30 – 16. 00 Ćwiczenia umiejętności wyrażania się w ogóle, poprzez ruch w muzyce oraz w swobodnym nieskrępowanym ruchu tanecznym i tańcu oraz ćwiczenia rozwijające świadomość ciała. Podsumowanie i wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu „Choreoterapii – terapia tańcem i ruchem w pracy z grupą”

KOSZT UDZIAŁU W SZKOLENIU: 299 zł

Miejsce:  Warszawa, ul. Wawelska 46, Liceum

Termin: 7-8.10.2016 (sobota-niedziela)

TRENER: mgr Sylwia Sawa-Pasternak – choreoterapeuta, arteterapeuta, instruktor zajęć tanecznych, taneczno-ruchowych, praktyk.