CZYM JEST UWAŻNOŚĆ?

Uważność polega na doświadczaniu tego co dzieje się wewnątrz nas i w naszym otoczeniu, w życzliwy, łagodny sposób. Obserwujemy  doznania i odczucia z pewnym dystansem, bez natychmiastowego reagowania i włączania automatycznego pilota.

To również metoda kształtowania umiejętności skupiania uwagi na jednej rzeczy w danym momencie, np. na oddechu lub dźwięku, nie poddając się stymulacji bodźców zewnętrznych i wewnętrznych.

7 listopada 2020 r godz. 10.00-15.00, cena: 120 zł

szkolenie odbędzie się na platformie ZOOM

W CENIE:

• Certyfikat ukończenia warsztatu doskonalącego, wydany na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)
  • materiały szkoleniowe
  • wysyłkę certyfikatu na podany adres do korespondencji

Spotkanie warsztatowe będzie okazją do zapoznania się z zagadnieniem uważności i sposobami jej implementacji w środowisku szkolnym.

Oprócz koniecznej bazy teoretycznej dzięki wspólnie wykonywanym ćwiczeniom każdy uczestnik będzie miał sposobność, by doświadczyć na samym sobie jak działa uważność, zaobserwować co dzieje się w ciele i umyśle gdy dzięki prostej obecności stworzymy przestrzeń by „być” zamiast „działać”.

Sprawdzimy wspólnie dlaczego własna praktyka uważności jest konieczna przed rozpoczęciem pracy nad uważnością z uczniami.

Podczas zajęć odpowiemy na pytania:
– co uważność może dać dorosłym i dzieciom – w domu, w szkole, w codziennych sytuacjach?
–  jak uważność może wspierać nasz wspólny rozwój?
– jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami i niepokojem?
– czy uważność jest tym samym co relaksacja?
– jak nauczyć się koncentrować i znajdować spokój?

ABY OTRZYMAĆ DOSTĘP:

• opłać dostęp do kursu 120 zł
  • wyślij potwierdzenie wpłaty na iskra.edu@gmail.com
  • w e-mailu podaj dane do wydania certyfikatu:
  • 1. IMIĘ I NAZWISKO
  • 2. DATĘ ORAZ MIEJSCE URODZENIA
  • 3. NUMER TEL.
  •  4. ADRES DO KORESPONDENCJI

ISKRA – EDUKACJA ANIMACJA SZKOLENIA SP. Z O.O.

Młodej Polski 32/83, Lublin

Nr konta: 13 1950 0001 2006 6594 2703 0002

TYTUŁEM:  Mindfulness/uważność w edukacji

TRENER: Justyna Wiąckiewicz

Certyfikowana trenerka uważności dla dzieci Metodą Eline Snel© – „Uwaga, to działa!” *
Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reducution) w metodologii Breathworks (Kraków) oraz szkolenie nauczycielskie metody Eline Snel© „Uwaga, to działa!”(Academy for Mindful Teaching, Holandia) pod kierunkiem twórczyni metody Eline Snel.
Muzykolog (KUL – studia magisterskie oraz UJ – studia doktoranckie), teolog (UKSW) i pedagog (WS Humanitas).
Mianowany nauczyciel z 10-letnim stażem pracy. Współpracuje z Filharmonią Lubelską prowadząc zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą Carla Orffa. W pracy pedagogicznej inspiruję się założeniami metody Porozumienia bez przemocy (M. Rosenberg) oraz Pozytywnej dyscypliny (J. Nelsen).
Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z grupami, które mają problemy z koncentracją, snem, własnymi emocjami, stresem i towarzyszącymi mu lękami.