Szkolenie doskonalące dla: nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego i szkolnego, pedagogów, studentów, instruktorów zajęć muzycznych, taneczno – ruchowych oraz wszystkich zainteresowanych.

*  12 grudnia 2020 r. KRAKÓW  – I grupa, godz. 11.00- 16.00     * 13 grudnia 2020 r. KRAKÓW  – II grupa, godz. 9.00-14.00
Zespół Szkół Nr 1 św. R. Kalinowskiego, ul. Ułanów 3, cena 137 zł

19 grudnia 2020 r. RZESZÓW, ul.  3-go Maja 15, LO, im. ks. S. Konarskiego, cena: 127 zł

9 stycznia 2021 r. LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, 9.00-14.00, cena: 127 zł

16 stycznia 2021 r. ŁÓDŹZespół Szkół Gastronomicznych, ul. Sienkiewicza 88, godz. 9.00-14.00, cena: 140 zł

6 luty 2021 r. WARSZAWA, UL. Wawelska 46, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, godz. 9.00 – 14.00, cena 137 zł

wkrótce  BIAŁYSTOK  –  cena: 140 zł

Program:
  • Wprowadzenie do „Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss w pracy z dziećmi”
  •  Metodyka i praktyka prowadzenia zajęć metodą Batii Strauss
  • Zaprezentowanie utworów muzycznych różnych kompozytorów, do których uczestnicy wykonają szereg aktywności muzyczno-ruchowych
  • 16 układów, form tanecznych, ruch przy muzyce inspirowany metodą aktywnego słuchania muzyki
  • Instrumentacja na fabrycznych i niefabrycznych instrumentach
  • Melorecytację, jak i pewne formy fabularyzacji prezentowanych przykładów.
W „repertuarze” Batii znajdują się muzyczne pokazy utworów z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu oraz muzyki XX w. Obok muzyki poważnej są też ludowe utwory z Argentyny, Izraela i Jemenu
Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez opiekunów, nauczycieli, studentów z mniejszym doświadczeniem muzycznym.
Dzięki tej metodzie poznamy różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych.

Uczestnik otrzyma:
  • Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss w pracy z dziećmi” stop. 1
  • (wydany na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632) )
  • skrypt z opisem nutowym i graficznym
  • notatnik, teczka, długopis
  • oraz muzyka w wersji mp3 – dostęp on-line

TRENER: mgr Mariusz Kozak
Trener szkoleń, muzyk, aranżer, kompozytor, współtwórca audycji i bajek muzycznych dla dzieci, nauczyciel. Właściciel Centrum Kreatywności KARUZELA, obsługującą placówki oświatowe w zajęcia dodatkowe. Posiada wyższe wykształcenie z zakresie pedagogiki szkolnej i opiekuńczej, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. i. T. Szeligowskiego w Lublinie. W wolnych chwilach klawiszowiec i wokalista w zespole muzycznym.