Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia.
Poranny krąg jest metodą wielozmysłową. Polega na uaktywnieniu wszystkich zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Oddziałuje na zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.

20 marca 2021 r.  WARSZAWA, ul. Wawelska 46, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, godz. 10.00-15.00, cena: 130 zł

21 marca 2021 r.  LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe,  godz. 9.00- 14.00,  cena: 120 zł

Program:
  1. Metoda Porannego Kręgu – polisensoryczna forma stymulacji dziecka młodszego i wczesnoszkolnego, przedszkolnego wg pór roku.
  2. Wprowadzenie do metody: zastosowanie, cele, efekty prowadzenia zajęć
  3.  Znaczenie stymulacji polisensorycznej w podziale na poszczególne pory roku (żywioł, kolory, instrumenty)
  4. Zmysły w odbiorze otoczenia i jego interpretacji
  5. Stymulacja poszczególnych analizatorów: zmysłu słuchu, wzroku, smaku, dotyku
  6. Przygotowanie do zajęć- potrzebne rekwizyty.
  7. Etapy prowadzenia zajęć
  8. Zajęcia praktyczne  w odniesieniu do poszczególnych pór roku
  9. Zajęcia praktyczne  w odniesieniu do różnych grup wiekowych: wiosna, lato, jesień, zima
  10. Tworzenie własnych scenariuszy zajęć, a prowadzenie zajęć.

OTRZYMASZ:

• Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Metoda porannego kręgu – stymulacja polisensoryczna według pór roku” MEN
  • materiały szkoleniowe, skrypt, notatnik, teczki, długopisu

FORMA SZKOLENIA: warsztaty metodyczne

TRENER:  mgr Joanna Szpara

Doświadczony psycholog, posiada kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej i terapii zajęciowej. Na co dzień pracuje jako nauczyciel przygotowujący do zawodu terapeutów zajęciowych i opiekunów dziecięcych. Pasjonatka plastykoterapii, rękodzieła i terapii dzieci z głęboką wieloraką niepełnosprawnością.

ORGANIZATOR: ISKRA – AKADEMIA SZKOLEŃ I ROZWOJU SP. Z O. O.