Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia.

Materiał szkoleniowy dostępny po wykupieniu.

Poranny krąg jest metodą wielozmysłową. Polega na uaktywnieniu wszystkich zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Oddziałuje na zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.

Program:

1. Metoda Porannego Kręgu – polisensoryczna forma stymulacji dziecka młodszego i wczesnoszkolnego, przedszkolnego wg pór roku.

2. Wprowadzenie do metody: zastosowanie, cele, efekty prowadzenia zajęć

3.  Znaczenie stymulacji polisensorycznej w podziale na poszczególne pory roku (żywioł, kolory, instrumenty)

4. Zmysły w odbiorze otoczenia i jego interpretacji

5. Stymulacja poszczególnych analizatorów: zmysłu słuchu, wzroku, smaku, dotyku

6. Przygotowanie do zajęć- potrzebne rekwizyty.

7. Etapy prowadzenia zajęć

8. Zajęcia praktyczne  w odniesieniu do poszczególnych pór roku

9. Zajęcia praktyczne  w odniesieniu do różnych grup wiekowych: wiosna, lato, jesień, zima

10. Tworzenie własnych scenariuszy zajęć, a prowadzenie zajęć.

OTRZYMASZ:

• Certyfikat ukończenia szkolenia doskonalącego „Metoda porannego kręgu – stymulacja polisensoryczna według pór roku” MEN

• dostęp do wideo

• materiały szkoleniowe do pobrania

• certyfikat wysyłany pocztą na podany adres do korespondencji

FORMA SZKOLENIA: warsztaty metodyczne

TRENER:mgr Joanna Szpara

Doświadczony psycholog, posiada kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej i terapii zajęciowej. Na co dzień pracuje jako nauczyciel przygotowujący do zawodu terapeutów zajęciowych i opiekunów dziecięcych. Pasjonatka plastykoterapii, rękodzieła i terapii dzieci z głęboką wieloraką niepełnosprawnością.

A. opłać dostęp do kursu 99 zł i wyślij potwierdzenie wpłaty naiskra.edu@gmail.com

• w e-mailu podaj dane do wydania certyfikatu:

• 1. IMIĘ I NAZWISKO

• 2. DATĘ ORAZ MIEJSCE URODZENIA

• 3. NUMER TEL.

•  4. ADRES DO KORESPONDENCJI

ISKRA SP. Z O.O.

Nr konta: 13195000012006010159900003

TYTUŁEM: PORANNY KRĄG

B. Jeśli przedszkole/szkoła/pracodawca,  opłaca doskonalenie zawodowe. W e-mailu podaj: nazwę pracodawcy, adres, nip. Fakturę otrzymasz z odroczonym terminem płatności 14 dni na przelew dla pracodawcy    LUB WYPEŁNIJ FORMULARZ PODAJĄC NIEZBĘDNE DANE.