Zapraszamy na kurs kierownika wypoczynku, osoby, które ukończyły 18 lat, posiadają min. średnie wykształcenie oraz min. 3-letni staż pracy dydaktyczno-wychowawczej lub opiekuńczo-wychowawczej (doświadczenie w pracy z dziećmi, poparte zaświadczeniem).

Otrzymasz uprawnienia państwowe do kierowania placówkami wypoczynku, w tym: wycieczkami komercyjnymi, koloniami, obozami, półkoloniami, biwakami, wycieczkami szkolnymi, wypoczynkiem zagranicznym, wypoczynkiem w placówkach oświatowych, wypoczynkiem w organizacjach pozarządowych, wypoczynkiem w przedsiębiorstwach i zakładach pracy itp.

Termin: 30 maja 2021 r.

godz. 9.00 – 17.00   cena: 99 zł

Miejsce: Lublin, Medyczne Studium Zawodowe, ul. Jaczewskiego 5

1. Planowanie pracy wychowawczej.
  2. Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży

– podział na grupy

– wybór samorządu

– rada kolonii – obozu

– rozkład dnia

– rada wychowawców

3. Bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku, w tym obowiązujące przepisy

– zdrowia i higieny

– przejazdu na miejsce wypoczynku,

– trwania wypoczynku

– przeciwpożarowym

– korzystania z obszarów wodnych

– poruszania się po drogach

– wycieczek i turystyki kwalifikowanej (pieszych, rowerowych, autokarowych, górskich, spływów kajakowych) norm żywienia

– zasad obsługi urządzeń elektrycznych

– zasad postępowania w przypadku czynów karalnych popełnianych przez nieletnich oraz wykroczeń i przestępstw popełnianych przez opiekunów

– pierwszej pomocy z wykorzystaniem sprzętu do ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy, w tym zestawu do podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (m.in. fantom, defibrylator)

4. Organizacja pracy kierownika wypoczynku z kadrą wypoczynku oraz z pracownikami administracyjnymi, elementy zarządzania kryzysowego.

5. Prowadzenie dokumentacji wypoczynku (przepisy obowiązujące).

6. Egzamin