Data rozpoczęcia: 09.09.2017
Cena: 120 zł

DLA: nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkolnego, opiekunów, instruktorów zajęć muzyczno-ruchowych, ogólnorozwojowych, studentów, animatorów, terapeutów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych podwyższaniem kwalifikacji zawodowych oraz tematyką kursu.

CEL: Przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności zastosowania zabaw muzyczno-ruchowych i rytmiki Carla Orffa w pracy z dziećmi od 3 do 8 lat. Proponowane metody wspomagają rozwój psycho-ruchowy dziecka, urozmaicają zajęcia ruchowe, muzyczno-ruchowe oraz taneczne. Proponowana metoda skutecznie sprawdza się w ramach aktywizacji i animacji dużych grup dzieci.

W PROGRAMIE:

• Muzyka, rytm i ruch jako sposób aktywizowania dzieci
  • Integracyjne formy taneczne i muzyczno-ruchowe
  • Aktywne słuchanie muzyki i muzykowanie
  • Zabawy z instrumentami C. Orffa
  • Gry i zabawy z muzyką
  • Sposoby prowadzenia rytmiki C. Orffa – przykładowe konspekty zajęć
  • Zabawy kształcące poczucie tempa, rytmu, koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć, uwagę i aktywność
  • Formy relaksacji przy muzyce

Cena: 120 zł
(obejmuje uzyskanie Certyfikatu ukończenia szkolenia doskonalącego z zakresu „Zabaw muzyczno-ruchowych i prowadzenia rytmiki Carla Orffa w szkole i przedszkolu”, otrzymanie materiałów szkoleniowych, skryptu, płyty CD z muzyką do zajęć oraz serwis kawowy)

FORMA SZKOLENIA: warsztaty metodyczne

TRENER: mgr Bożena Ostachowska-Kozera

Miejsce: Lublin, ul. Jaczewskiego 5, Medyczne Studium Zawodowe, p. 1

TERMIN: 9 września 2017 r. (sobota)   GODZ. 10.00 -16.00

ORGANIZATOR: Instytucja Szkoleniowa ISKRA – EDUKACJA ANIMACJA SZKOLENIA Sp. z o.o.