Szkolenie dla: nauczycieli przedszkolnych i szkolnych, nauczycieli wychowania fizycznego i innych zajęć ruchowych, pedagogów i pedagogów specjalnych, logopedów i neurologopedów, terapeutów, psychologów pracujących z dziećmi, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych.

organizator kursu: Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli ISKRA SP. Z O. O.

Posiadamy akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Bilateralna Integracja to cykl ćwiczeń ruchowych, który pobudza mózg do bardziej efektywnego i szybszego przetwarzania bodźców.

Funkcjonowanie ciała obrazuje działanie i sprawność mózgu, w tym jakość współpracy międzypółkulowej. Ruch jest podstawą wszystkich procesów uczenia się.

Poprzez poprawę w zakresie koordynacji, równowagi i kontroli posturalnej, dzieci szkolne i przedszkolne uczą się poznawać nie tylko prawidłowe wzorce ruchowe, ale również odnajdować położenie swojego ciała w przestrzeni i poznawać jego schemat.

Ćwiczą swoje systemy zmysłowe i rozwijają błyskotliwość w dziedzinie umiejętności motorycznych i intelektualnych. Prowadzi to do poprawy sprawności w zakresie wykonywania zadań wieloprocesowych.

Cena promocyjna: 590 zł   – przy zgłoszeniu i opłaceniu zaliczki 290 zł do 28.05.2024 r.

Regularna cena: 690 zł

6 lipca 2024 WARSZAWA, ul. Wawelska 46, LO

12 października 2024 LUBLIN, ul. Jaczewskiego 5, szkoła policealna

godz. 9.00-18.00

Program:

1. Motoryka a rozwój poznawczy i społeczny – wprowadzenie.
  2. Neuroplastyczność mózgu.
  3. Mapa ciała, schemat ciała, przestrzeń osobista.
  4. Reguły kierujące rozwojem kontroli motorycznej.
  5. Reguły kierujące Programem Przed/Szkolnym Bilateralnej Integracji w odniesieniu do rozwoju motorycznego.
  6. Diagnostyka przez wprowadzeniem Ćwiczeń z Programu Przed/Szkolnego Bilateralnej Integracji (próby związane z równowagą, kontrolą postawy, schematami rozwoju ruchowego, świadomością ciała, dodatkowe testy diagnostyczne).
  7. Ćwiczenia z Programu Szkolnego Bilateralnej Integracji
  8. Pytania i odpowiedzi.

Cel szkolenia: Szkolenie obejmuje wybrane ćwiczenia do treningu Bilateralnej Integracji, które ułożone są w usystematyzowany program do pracy z grupą przez okres roku szkolnego oraz wybrane elementy diagnozy.

Prowadzący: mgr Anna Maksim, mgr Jarosław Maksim – certyfikowani trenerzy programu szkolnego i trenerów/terapeutów Integracji Bilateralnej, prowadzą centrum wsparcia rozwoju REST (www.restlublin.pl)

W CENIE 590 zł:

• Uczestnicy otrzymują certyfikat z numerem uprawniający do prowadzenia Programu Szkolnego Integracji Bilateralnej
  • oraz
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia od Niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli ISKRA SP. Z O. O.
  • (zgodnie z z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. z 2019 r. poz.1045)
  • materiały szkoleniowe: skrypt, notatnik, teczki, długopis
  • materiał wideo

WYMAGANIA ORGANIZACYJNE:

• buty i wygodne ubranie
  • mata lub koc do ćwiczeń praktycznych